PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR KLUBU JARFISH

9 października 2016 roku zawodnicy naszego Klubu wzięli udział w zawodach o Puchar Klubu Jarfish. Zawody te zawsze przyciągają wędkarzy syto zastawionymi stołami oraz miłą koleżeńską atmosferą. Od niedawna również organizowane są w formule na żywej rybie. Taka formuła jest coraz częstszym trendem w sposobie organizacji zawodów towarzyskich w naszym okręgu. Zawodnicy otrzymali okolicznościowe przymiarki na tle których wykonywali zdjęcia złowionych ryb. Dzięki temu ryby mogły szybko wrócić do wody bez zbędnego przechowywania w siatkach. W dobie smartfonów i cyfrowych aparatów fotograficznych jest to jak najbardziej wskazana metoda rozgrywania zawodów towarzyskich. Dalsza procedura obliczania punktów zawodnikowi odbywa się już zgodnie z zaleceniami regulaminu Zasad Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego PZW. Na podstawie zdjęcia Sędzia Główny weryfikuje długość ryby i przyznaje odpowiednio punkty.

Organizatorzy uwzględniają dwie klasyfikację indywidualna i drużynową. Drużynę stanowi para zawodników z jednego klubu lub koła. Nasz Klub reprezentowały dwie drużyny w składzie Piotr i Jarek PPL-SPIN 1 i Mariusz z gościnnie Mirkiem Sójką jako PPL-SPIN 2. Rzeka Warta w okolicach Nowego Miasta obdarowała spinningistów przede wszystkim okoniami. Na kratach startowych zanotowano także, kilka szczupaków, bolenia, sandacza oraz klenia, ale największą rybę zawodów złowił nasz klubowicz Mariusz Dzierla który uporał się z szczupakiem o długości 63cm.

Klasyfikacja indywidualna przedstawiała się następujące:

1. Jerzy Wolniak – Jarocin – 1910 pkt.

2. Andrzej Krzanowski – Kalisz Miasto – 1870 pkt.

3. Łukasz Papielnik - KWK Wałbrzych – 1780 pkt.

Miejsca naszych Klubowiczów:

4. Mariusz Dzierla – (4 okonie + szczupak) – 1750 pkt.

9. Piotr Grzeszczak – (okoń + szczupak) – 1110 pkt.

13. Jarosław Kuczkowski – (4 okonie) – 640 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

1. Kalisz Miasto 3 (Rafał Mikołajewski, Andrzej Krzanowski) – 2970 pkt.

2. Kalisz Miasto 1 (Mariusz Michalski, Arkadiusz Krzanowski) – 2440 pkt.

3. KWK Wałbrzych (Łukasz Papielnik, Marek Postrzygacz) – 2370 pkt

Miejsca naszych Teamów:

5. PPL-SPIN 2 (Mariusz i Mirek) – 1840 pkt.

6. PPL-SPIN 1 (Piotr i Jarek) – 1750 pkt.

Uwzględniając, że w zawodach starowało 85 zawodników i 22 drużyny, to wyniki naszych można uznać za udane. Klub Jarfish postarał się o liczne puchary i nagrody dla czołowych zawodników. Warto także dodać, że jednym ze sponsorów był nasz klubowy kolega. Piotr postarał się o kilka ręcznie robionych woblerów swojego autorstwa jak i znanych mu artystów wędkarskiego rękodzieła z całej Polski. Te perełki wędkarskich pudełek otrzymali zawodnicy, którzy złowili największe ryby z poszczególnych gatunków.

Na zakończenie każdy zawodnik startujący zawodnik otrzymał drobne upominki od hojnych sponsorów. Krótko podsumowują, super atmosfera i ciepły klimat na zawodach Klubu Jarfish jest gwarantowany, a szczytna formuła rozgrywania zawodów jest na pewno godna naśladowania.