PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

NA TROCIE MARSZ...


Można powiedzieć, że już tradycyjnie 2 stycznia czteroosobowa ekipa z klubu PPL-SPIN spędziła cały dzień nad Drwęcą od Lubicza do mostu kolejowego. Na drodze dojazdowej do łowiska samochodów zatrzęsienie, dobrze że przyjechaliśmy wcześniej. Był czas na śniadanko i szykowanie sprzętu, wędkarzy przybywało z każdą minuta.

Temperatura powietrza oscylująca w okolicy 0 stopni Celcjusza co nastrajało optymistycznie, tylko padający przelotnie deszcz obniżał nasze morale. Trzeba się starać pomimo to. Mariusz z Sebastianem pierwsze kroki pokierowali na lewy brzeg w okolicy mostu kolejowego. Darek z Krzyśkiem łowienie zaczęli od sprawdzonego miejsca na prawym brzegu tuż obok mostu kolejowego.

Dzień szybko mijał, brań jak nie było tak nie było. Niekiedy w trociowaniu trzeba mieć szczęście. Co ciekawsze miejscówki były okupowane niemal przez cały dzień. Pod koniec dnia udało nam się wbić w dobrą miejscówkę w okolicy Lubicza, niestety nie doczekaliśmy się jednak brania.

Przez całą wędkarską dniówkę przewinęło się przez okolicę około 50-60 osób. Widzieliśmy 4 trocie (wszystkie +/- 70 cm), niestety wszystkie ubite. Jedna nawet dostała szanse odpłynięcia, ale pomimo długiej reanimacji w końcu wylądowała w torbie. O kilku braniach i spadach było słychać. Woda podniesiona, w niektórych miejscach nieco utrudnia łowienie. Następnym razem będzie lepiej.

Seba okupuje sprawdzoną miejscówkę.