PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

WIOSENNY PSTRĄG

I TURA - GRAND PRIX KLUBU


Zgodnie z tegorocznym kalendarzem klubowego Grand Prix spinningiści pleszewskiego klubu spotkali się nad Wartą w Poraju na odcinku „NO KILL”, aby rozegrać pierwszą turę klubowej rywalizacji. W szranki stanęło sześciu spinningistów, którym nie straszna była deszczowa aura. Po krótkiej odprawie zadecydowano, że do klasyfikacji zaliczamy: pstrągi, jazie, klenie i okonie. Czas trwania każdej z tur określono na sześć godzin. Informacje z zeszłotygodniowych zawodów nie nastrajały optymistycznie, ponieważ na 170 zawodników złowiono 16 pstrągów.

Tuż przed ósmą zawodnicy pełni nadziei, chłonni wrażeń oraz spotkania z taaaką rybą szybko zniknęli w nadbrzeżnych chaszczach szukając swej szansy w starciu z pstrągową rzeką.

Większość spinningistów schodziła w dół rzeki, jedynie Krzysztof i Mariusz zaczęli łowy w górę rzeki, aby później poprawiać miejscówki po kolegach. Po sześciu godzinach zmagań, gdy zawodnicy schodzili się na miejsce zbiórki okazało się, że rzeka była umiarkowanie łaskawa, gdyż obdarzyła tylko jedną wymiarową rybą.

Był nią pstrąg potokowy długości 45,5 cm złowiony przez Krzysztofa Gembalskiego. Takim to sposobem Prezes stał się triumfatorem pstrągowej rywalizacji.

Uhonorowany został nagrodą w postaci woblerów PGr, które wyszły spod ręki naszego klubowego kolegi Piotrka Grzeszczaka. Spośród uczestników rozlosowano jeszcze trzy Piotrkowe boleniówki. Na zakończenie serwowano barszcz, który rozgrzewał oraz aromatyczną kawę, która stawiała na nogi. Wszyscy spinningiści dostali od prezesa jigi lub koguty do testowa. Myślę, że wiosenne, pstrągowe zmagania na stałe wpiszą się w nasz kalendarz spinningowych wypraw.

Do zobaczenia za rok nad pstrągową Wartą.