PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

TEAMY WALCZYŁY NA LUSOWIE


10 września dwóch pleszewskich spinningistów wystartowało w zawodach zorganizowanych na Jeziorze Lusowskim przez Koło PZW 132 w Tarnowie Podgórnym. Zawody rozegrano w kategorii drużynowej o Puchar Starosty Poznańskiego, oraz indywidualnej o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne za największego szczupaka i Puchar Posła Waldy Dzikowskiego za największego okonia.

Ponieważ łowisko było całkowicie obce reprezentantom pleszewskiego Klubu, pierwsza połowa zawodów to nerwowe miotanie się po jeziorze, podglądanie innych zawodników którzy co już holują punktujące ryby. Najpierw Piotrek łowi niewymiarowego okonka, a Darkowi szczupak ścina fluorocarbon. W końcu udaje się zapunktować, Darek najpierw podbiera szczupaka 55cm, po chwili okonia 30cm, w ostatniej godzinie Piotrek łowi szczupaka ~50cm (niestety na miarce sędziowskiej brakuje milimetrów) i za chwilę 58cm; Darek doławia okonka 20cm. W międzyczasie przerzucamy kilka szczupaków którym brakuje od kilku do kilkunastu centymetrów.

Po sygnale kończącym pięciogodzinną turę, zawodnicy spływają posilić się golonką, a sędziowie przystępują do obliczenia wyników. Pierwszą trójkę nagrodzono pucharami, dodatkowo szóstkę pamiątkowymi medalami:

1. Pazgrat Marek / Urbanek Ireneusz - 7110 pkt.

2. Mularski Marcin / Mochowicz Piotr - 5060 pkt.

3. Szatkowski Michał / Szatkowski Rafał - 2960 pkt.

4. Grzeszczak Piotr / Wojtkowiak Dariusz - 2530 pkt. (PPL-SPIN)

5. Bryl Agnieszka / Wozniak Łukasz - 2280 pkt.

6. Michalak Łukasz / Bączkowski Adam - 2280 pkt.

Zwycięska drużyna złowiła 37 okoni, druga niewiele mniej, dalej plasowali się łowcy dwóch szczupaków podpartych okoniami. Największy szczupak zawodów mierzył 64cm, a największy okoń 38cm. Początek zmagań był ciężki, doświadczenie zdobyte, obraz łowiska pozostanie na przyszłość. Niby milimetry zabrakły do pudła, ale wypad udany, zostaną miłe wspomnienia.