PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

SPINNINGOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU KALISZ

ZBIORNIK ZAPOROWY SZAŁE


W dniach 16-17 września 2017 roku dwóch członków klubu PPL-SPIN walczyło w Spinningowych Mistrzostwach Okręgu PZW w Kaliszu o przepustkę do Mistrzostw Polski. Nasz klub reprezentował Mariusz Dzierla i Mateusz Mofina. Zawody zostały rozegrane w dwóch turach z łodzi na zbiorniku zaporowym Szałe. W zawodach startowało 30 zawodników. Pierwsza tura okazała się bardzo trudną przeprawą dla zawodników, którym podczas 5 godzin spinningowania udało się przechytrzyć: dwa sandacze, bolenia oraz 3 okonie. Sklasyfikowanych zostało pięciu zawodników. Klasyfikacja I tury:

1. Karol Nawrot – Wodnik Ostrów Wlkp. – 1600 pkt.

2. Piotr Janaszczyk – WSK Kalisz – 1050 pkt.

3. Krzysztof Kowalczyk – Skalmierzyce – 950 pkt.

Nasi zawodnicy niestety przyzerowali łowiąc ryby w okolicach wymiarów ochronnych. Po tak słabych wynikach II tura dawała szanse na podium nawet tym którzy nie mogli pochwalić się rybą w pierwszej turze. Druga tura to wymiana obsad w łodziach i kolejne 5 godzin machania wędką w poszukiwaniu drapieżników. Tym razem łowisko okazało się bardziej łaskawe dla spinningistów ponieważ zwodnicy złowili: 4 sandacze, 4 okonie, 2 szczupaki oraz jednego bolenia. Sklasyfikowanych zostało jedenastu zawodników. Klasyfikacja II tury:

1. Mateusz Mofina – PPL-SPIN Pleszew – 2090 pkt.

2. Bartłomiej Wawrzyniak – PROSPIN Kalisz – 1600 pkt.

3. Michał Jaśkiewicz – Kalisz Miasto – 1150 pkt.

Podsumowując dwa dni zmagań klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. Karol Nawrot – Wodnik Ostrów Wlkp. – 7 pkt.

2. Andrzej Urbaniak – Pijawka Raszków – 8 pkt.

3. Piotr Janaszczyk – WSK Kalisz – 11 pkt.

4. Leszek Niedziela – Pleszew – 13 pkt.

5. Mateusz Mofina – PPL-SPIN Pleszew – 31 pkt.

Na uwagę zasługuje fakt złowienia największej ryby zawodów (szczupak – 74,2 cm) przez naszego zawodnik Mateusza Mofinę. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Karolowi powodzenia na Mistrzostwach Polski.