PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

GRAND PRIX

LIGA ŚRODKOWEJ ODRY


Pięć tur Ligi Środkowej Odry przeszło do historii. Do pełni szczęścia zabrakło naprawdę tak niewiele, ale przejdźmy do konkretów tzn. lokaty naszych zawodników:

6. Ryszard STEMPNIEWICZ – 80 pkt.

7. Dariusz Wojtkowiak – 75 pkt.

13. Jarosław Kuczkowski – 61 pkt.

16. Piotr Grzeszczak – 49 pkt.

17. Mariusz Dzierla – 47 pkt.

25. Krzysztof Gembalski – 29 pkt.

40. Marcin Bieluszko – 20 pkt.

45. Mateusz Mofina – 16 pkt.

Warto zauważyć, iż podczas ligowych zmagań Ryszard Stempniewicz dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium (PUCHAR SPINERA oraz PUCHAR ŚWIERZAWY), a kolejny z naszych zawodników Dariusz Wojtkowiak dwa razy ocierał się o podium zajmując 4 miejsce (ODRA 2000 oraz PUCHAR AMOSA). Następny sukces naszego kolegi to złowienie największego bolenia (74 cm.) ligi przez Mariusza DZIERLĘ.

Dzięki zaangażowaniu członków naszego klubu oraz twórców rękodzieła wędkarskiego uhonorowaliśmy zwycięzców w klasyfikacji największych ryb ligi w poszczególnych gatunkach:

SZCZUPAK

77 cm, Stanisław Włodarczyk - Potokowiec Swierzawa – Wietszyce

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - woblery z Bielska, Jakub Gałężewski, Piotr Grzeszczak oraz koguty od Krzysztofa Gembalskiego, a także statuetkę wykonaną przez Ryszarda Stempniewicza.

BOLEŃ

74 cm, Dzierla Mariusz - PPL SPIN Pleszew - Wietszyce

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - Piotr Gębala, Kamil Stasiak, Piotr Gołąb.

SANDACZ

52cm, Merta Zbigniew - Czakuszka Leszno - Ciechanów

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - woblery z Bielska, Jakub Gałężewski, Piotr Grzeszczak oraz koguty od Krzysztofa Gembalskiego.

KLEŃ

43 cm, Głowacki Przemysław - JARFISH Jarocin - Ciechanów

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - Jakub Gałężewski, Aleksander Lakota, Jacek Medyka oraz jig od Krzysztofa Gembalskiego.

OKOŃ

29 cm, Banach Radosław - Smużak Zielona Góra - Bełcz

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - Piotr Gębala, Piotr Dziadura, Piotr Grzeszczak oraz koguty od Krzysztofa Gembalskiego,

JAŹ

36 cm, Merta Zbigniew - Czkuszka Leszno – Bełcz

Zwycięzca otrzymał woblery rękodzielników - Aleksander Lakota, Piotr Dziadura, Jacek Medyka, Piotr Grzedzczak oraz jig od Krzysztofa Gembalskiego.

Podsumowując całą ligę pozostaje niedosyt, że tak niewiele zabrakło Ryśkowi do podium w generalnej klasyfikacji. Szczególnie suma, który przewiózł go w ostatniej turze. Nie pozostaje nic innego jak zbierać siły na kolejne ligowe zmagania, które już za rok.

Klasyfikacja Grand Prix Ligi Środkowej Odry w 2017 roku