PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR PREZESA


Październik to tradycyjny czas na rozegranie corocznej edycji zawodów o PUCHAR PREZESA. Tym razem miejscem rywalizacji był zbiornik zaporowy w Gołuchowie, a do rywalizacji stanęło 8 klubowiczów. Dużym zaskoczeniem dla zawodników oraz znacznym utrudnieniem w łowach z pewnością była krystalicznie czysta woda. Dzięki temu można było obserwować niczym w akwarium przepływające stada leszczy, krąpi czy płoci. Nad gołuchowskim zbiornikiem to rzadki widok, gdyż przez większą część sezonu woda ma zielonkawy kolor. Początkowo pogoda była znośna, lecz koło 10 rzęsisty deszcz skutecznie odbierał zawodnikom chęci do łowienia.

Tylko nielicznym udało się złowić pojedyncze okonie, ale dwójce spinningistów poszczęściło się i złowili szczupaka. Michał złowił szczupaka 52 cm.

Jednak nie wystarczyło to, aby stać się triumfatorem klubowych zmagań. Nieco większego szczupaka złowił Mariusz, który mógł się pochwalić esoxem o długości niespełna 54 cm.

Mariusz staje się szczęśliwym zdobywcą przechodniego PUCHARU PREZESA, którym będzie mógł się cieszyć do przyszłorocznych zawodów. O dużym pechu może mówić Ryszard, który spina szczupaka na wagę zwycięstwa.