PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

BIESIADNA WARTA


Jesienne "Biesiadne" zmagania nad Wartą stają się już Klubową tradycją. Według planu mieliśmy zjechać się w okolicy mostu kolejowego Dębno/Orzechowo, jednakże ze względu na podnoszącą się ciągle wodę i rzekę wychodzącą z koryta, praktycznie na ostatnią chwilę dopuściliśmy starorzecza i podjechaliśmy na "Uroczysko Warty". Tylko Darek konsekwentnie zmierzył się z trudem łowienia na rzece, reszta momentami zawitała na płynącej wodzie, ale większość czasu woleli spędzić na wodzie stojącej.

Mimo, że pozostaje nutka rywalizacji, staramy się utrzymać zawody w luźniejszym klimacie z suto zastawionym stołem. Każdy solidarnie dokłada się do organizacji, Ryszard tradycyjnie przywozi drewno na opał, Darek zestaw do przygotowania ciepłych napojów, a reszta liczne zakąski do mięs z ogniska.

Piotr ufundował okolicznościowy pucharek dla zwycięzcy (okazało się, że dla siebie) i upominki w postaci przynęt (gumy, główki, woblerki) dla pierwszej trójki. Jak co roku nie ograniczyliśmy się tylko do "aktualnych" klubowiczów i w dziesięcioosobowym składzie przystąpiliśmy do sześciogodzinnych łowów.

W tym roku zawody te zaliczyliśmy jako ostatnią turę GP Klubu, przed nią cztery osoby miały teoretyczne szanse na triumf w całorocznej punktacji. Liderujący po wcześniejszych turach Piotrek, jednak nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa, wygrał finał łowiąc dwa grube szczupaki i okonia.

Wszyscy mieli kontakt z rybami, niektórym niewiele brakowało do wymiaru, jednak "tylko" 5 osób zapunktowało:

1. Piotr Grzeszczak - 3240 pkt. (szczupaki 69.5 i 63 oraz okoń 19.4)

2. Mateusz Mofina - 1850 pkt. (szczupaki 53.2 i 52.5)

3. Michał Kuczkowski - 1050 pkt. (szczupak 55.1)

4. Mariusz Dzierla - 130 pkt. (okoń 21.5)

5. Jarosław Kuczkowski - 90 pkt. (okoń 19.5)

)