PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

"Szczupak Jesieni" - Rydzyna

Finał Grand Prix Okręgu PZW w Poznaniu


11 listopada grupa blisko sześćdziesięciu spinningistów reprezentujących Koła i Kluby Okręgu Poznań spotkała się w Święto Niepodległości nad Zalewem Rydzyna, żeby walczyć o ostatnie w tym sezonie punkty do klasyfikacji Grand Prix 2017. Poznań nie ma szczęścia w tym roku do terminów i miejsc rozgrywania zawodów, tak jak większość (poza Cichowem) i finałowe zawody, najpierw zmienił się termin zawodów a przez podnoszący się poziom Warty trzeba też było je przenieś z Rogalinka na wodę stojącą.

Zbiornik retencyjny Rydzyna powstał na cieku Rów Dębicki, został oddany do użytku w 2013 roku, powierzchnia zalewu to 40ha, długość 1650m, średnia głębokość 1,86m. Zbiornik to nie samo lustro wody, dokoła biegnie droga udostępniona do rekreacji, od strony drogi krajowej nr5 znajdują się liczne miejsca parkingowe, przy tamie znajduje się pomost i pomieszczenia rekreacyjno-techniczne, wszędzie dokoła równo przycięte trawniki, wyznaczone miejsce na powstanie plaży. Na ten czas wszystko może się kojarzyć z "wielkim basenem przy autostradowym", o linię brzegową już upomina się natura, zaczyna obrastać tatarakiem i innymi trawami wodnymi, dokoła przydało by się trochę "dzikich" drzew, nie tylko młode nasadzenia prościutko jak do sznurka. Bardzo szybko po oddaniu do użytku w wodzie zaczęto łowić piękne okonie i szczupaki, niestety tak szybko jak się pojawiły zostały wytrzebione przez wędkarzy nieznających umiaru. Od listopada 2017 użytkownikiem rybackim akwenu stał się Okręg PZW Poznań, który ustanowił zasady "NO KILL" , wprowadził zakaz zabierania ryb i inne obostrzenia od przyszłego sezonu. Dzięki takiemu działaniu w przyszłości jest szansa na ciekawą rybną wodę sportową, która będzie stanowiła świetne łowisko rezerwowe przy organizacji zawodów.

Pogoda nie ułatwiała zawodnikom rywalizacji (zapowiadany "Michał"), silny wiatr, przepasujący deszcz i ziąb skutecznie utrudniały wędkowanie. Zdecydowana większość dłubała okonie na troka, mało kto decydował się łowić większymi wabiami. W takich warunkach, z osiemnastu punktujących spinningistów najlepiej poradził sobie łowca sześciu okoni Arkadiusz Piątkowski. Z pleszewian Mariusz dopisał sobie punkty do GP za 4 miejsce w sektorze "B", a Piotr w tym samym sektorze był 6.

1. Arkadiusz Piątkowski - Klub Szczupak Rogalinek

2. Roman Bruczyński - Klub Rekord Śrem

3. Paweł Boiński - Klub Kotwica Kórnik

4. Bogdan Antkowiak - Klub Nurt Książ Wlkp.

5. Mirosław Tyszer - Klub Rekord Śrem

6. Sebastian Michurski - Klub Kotwica Kórnik

Pełne wyniki zawodów

Na koniec przyszła kolej na podsumowanie klasyfikacji całorocznej w kategorii juniorów i seniorów. Z wakatem z Obrzycka byliśmy bez szans w walce o czołowe lokaty, pozostała rywalizacja o załapanie się do 25 uprawnionej do startu w Mistrzostwach Okręgu. Tu najwyżej sklasyfikowany został Ryszard (15), który małymi punktami wyprzedził Piotra (16), Mariusz (18) i Artur (24) również załapali się w tym gronie.

1. Paweł Boiński - Klub Kotwica Kórnik

2. Roman Bruczyński - Klub Rekord Śrem

3. Sebastian Michurski - Klub Kotwica Kórnik

4. Piotr Sobisiak - Klub Warta Spin

5. Bogdan Antkowiak - Klub Nurt Książ Wlkp.

6. Piotr Machowicz - Klub Szczupak Rogalinek

Pełne wyniki Grand Prix Okręgu PZW w Poznaniu

W przyszłym sezonie sport w PZW czeka wiele zmian, nie tylko na szczeblu ogólnopolskim ale i okręgowym. W zimie powstaną nowe zasady i regulaminy, o czym również głośno mówiono podczas zakończenia, co sezon 2018 przyniesie wyjaśni się już niebawem.