PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

SPINNINGOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU

PZW POZNAŃ


2 czerwca 2018 r. na jeziorze Wonieskim zostały rozegrane Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Juniorów i Seniorów w połowach z łodzi, których organizatorem był Okręg PZW w Poznaniu.

Jezioro Wonieskie stanowi część Zbiornika Retencyjnego Wonieść. Zbiornik wybudowano w latach 1974–1983. Powierzchnia wynosi 777 ha, a największa głębokość 17,2 m. Zbiornik powstał w wąskiej dolinie Wonieści na obszarze dawniej zajętym przez pięć jezior: Jezioro Drzeczkowskie, Witosławskie, Wojnowickie, Jezierzyckie, Wonieskie. Po powstaniu zbiornika w dolinie podniesiono poziom wód od 1,5 do 2,75 metra. Przez taki sposób zatamowania wód, całkiem odwrotnie niż przeważnie to bywa najgłębsza część Jeziora Wonieskiego znajduje się od strony wpływu, a od strony piętrzenia rozciągają się rozległe płycizny.

Bazę zawodów stanowiła stanica koła Kościan w miejscowości Gryżynce. W gronie 41 startujących zawodników znalazło się dwóch członków Klubu PPL-SPIN reprezentujących Koło "Guć" Nowe Miasto: Piotr i Dariusz; oraz dwaj kolejni pleszewianie z Koła Borek Wielkopolski: Mariusz i Artur. Na kilka dni przed zawodami przeprowadzono losowanie numerów łodzi i do "kapitanów" jednostek dolosowano załogantów - los sprawił, że Dariusz trafił do Piotra. Przed samymi zawodami przeprowadzono losowanie sektorów; łodzie o numerach nieparzystych otrzymały sektor "A" (płytszy), a parzyste "B" (głębszy). Zawodnicy na sektory wypływali kolejno co 30 sekund, dzięki numerowi 2 łodzi klubowicze wypływali jako pierwsi poznawać nieznane wody.

Wszystkim zawodnikom z naszego regionu udało się zdobyć punkty, mimo że Piotr i Mariusz poza okoniami mieli w kartach startowych zaliczone szczupaki, okazało się to zbyt mało żeby rywalizować o czołowe lokaty. Najlepszy zawodnik w sektorze "B" złowił sandacza, 2 szczupaki i 5 "garbusów" i tym samym wyprzedził łowcę 3 szczupaków i 10 okoni. W sektorze "A" wyniki były podobnie wyśmienite!

Sektor B:

8. Piotr (szczupak 56 cm. i okoń 21 cm.)

9. Mariusz (szczupak 53 cm. i okoń 23 cm.)

15. Dariusz (okoń 26 cm.)

Sektor A:

15. Artur (okoń 21 cm.)

II tura Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Seniorów i Juniorów w połowach z łodzi odbędzie się 01.09. - jezioro Wonieść. Jednocześnie zawody te stanowiły I turę GP Okręgu w połowie z łodzi, kolejna tura 08.09 - jez. Lusowskie.