PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR WARTY - ŚREM

GRAND PRIX OKRĘGU PZW POZNAŃ


W ostatni dzień czerwca, sześćdziesięciu spinningistów startujących w Grand Prix Okręgu Poznań, przystąpiło do siedmiogodzinnej brzegowej rywalizacji. Miejsce zmagań stanowiła rzeką Wartą w Śremie, baza zawodów tym razem znajdowała się przy marinie. Na weekend znów nastąpiła zmiana pogody, a nasilający się wiatr skutecznie utrudniał wędkowanie, mimo to ryby dość często gościły na sędziowskich przymiarach i aż 38 zawodników zdobyło punkty do GP. Tego dnia najlepiej poradził sobie Waldemar Woźniak, który konsekwentnie kuszenie boleni przeplatał z łowieniem okoni i już w pierwszej godzinie zawodów na woblera Soul przechytrzył dobrze punktującego bolenia 66,2 cm.

W tym samym sektorze "B", Darek nie zamierzał pozostawać daleko z tyłu i najpierw złowił klenia 44 cm, a po chwili szczupaka 52 cm.

W trakcie zawodów oboje liderzy dołowili okonie i mimo prób policzenia punktów do samego ogłoszenia wyników nikt z nich nie mógł być pewien kto wygrał sektor i zawody. Okazało się że tym razem o 5 punktów lepszy był Waldek. W sektorze "A" triumfował Łukasz Michalak, który w końcówce zawodów wysunął się na czele łowiąc szczupaka 54cm.

1. Waldemar Woźniak - NURT Książ Wielkopolski (boleń i 2 okonie) 2030 pkt. (1 m. sektor B)

2. Łukasz Michalak - Suchy Las (szczupak, kleń, 4 okonie) 1875 pkt. (1 m. sektor A)

3. Dariusz Wojtkowiak - Guć Nowe Miasto/PPL-SPIN (szczupak, kleń i 2 okonie) 2025 pkt. (2 m. sektor B)

Pozostali Pleszewianie również zdobyli punkty do GP: Mariusz łowiąc 2 okonie zajął 25 miejsce (13 m. sektor A), a Piotr z okoniem na 170 punktów był 32 (16 m. sektor B).