PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR SPINERA - 08.07.2018 r.

LIGA ŚRODKOWEJ ODRY


Podczas drogi na odległe odrzańskie łowisko ciężkie chmury widniały przed nami, a słońce nieśmiało wstawało. Nawet momentami przekropiło, co wzbudziło niepewność, czy tego dnia na pewno będzie zapowiadana dobra pogoda. Jak zawsze w Bełczu, organizatorzy z Klubu "SPINER-BARYCZ" z Góry już dzień wcześniej rozbili obozowisko i rozpoczęli przygotowania do zawodów. Najpierw orzeźwiająca kawa i pogaduszki ze znajomymi, po czym można szykować sprzęt i iść na odprawę.

Pogoda się poprawia, zaczyna "dla nas" świecić słońce, można iść na lekko ubranym. Przed zawodnikami, którzy rozchodzą się na odrzańskie miejscówki siedem godzin łowienia. Z rana Piotr w pierwszym rzucie łowi szczupaka, niestety na macie tylko 49 cm. Ryszard szybko łowi bolenia 59 cm., po kilku minutach Piotr ma mniejszego (51 cm.), a z liderującego w lidze Mariusza schodzi ciśnienie po złowieniu klenia 32 cm.

Coraz więcej zawodników przewija się po miejscówkach, ryby stają się trudniejsze do złowienia, jedni gnają dalej i dalej, a inni konsekwentnie obławiają te same główki. Rysiek przez całe zawody, na zmianę obławiał trzy główki i dołowił okoni; Piotr wracając w miejscu gdzie rano złowił okonia trafia szczupaka; Darkowi najpierw szczupak atakuję średniej wielkości gumę, a na 10minut przed końcem zawodów boleń zasysa ukleję. Jarek ryzykując spóźnienie, do końca walczy o punkty i do trzech okoni doławia garbuska 26 cm.

Po powrocie zaczynają się kalkulacje, wstępne przeliczanie wyników, wiemy że jest dobrze, tylko inni też połowili. W końcu dostajemy, cynk że mamy całe pudło! A Ryszard w Bełczu wygrywa jak przed rokiem. Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Ryszard Stempniewicz - PPL-SPIN Pleszew - 2470 pkt. (boleń i 8 okoni)

2. Dariusz Wojtkowiak - PPL-SPIN Pleszew - 2250 pkt. (szczupak i boleń)

3. Piotr Grzeszczak – PPL-SPIN Pleszew – 2180 pkt. (boleń, 2 okonie i szczupak)

4. Edward Pająk - RIVER Wołów - 2170 pkt.

5. Maciej Cugier - Kaszalot Szlichtyngowa - 1900 pkt.

6. Pietrzak Maciej - Czakuszka Leszno - 1645 pkt.

Miejsca pozostałych pleszewian:

8.Dzierla Mariusz – PPL-SPIN Pleszew - 975 pkt. (kleń i 4 okonie)

21. Jarosław Kuczkowski - PPL-SPIN Pleszew - 520 pkt. (4 okonie)

Tak spektakularnej dominacji na pudle zawodników z jednego kluba w kilkunastoletniej historii ligi nie pamiętam, a z pewnością sukces pleszewskich spinningistów zapamiętany zostanie na długo.

W klasyfikacji generalnej Ligi Środkowej Odry po trzech turach Mariusz utrzymuje prowadzenie z 85 punktami, i ma 10 punktów przewagi nad 2 i 3 miejscem, tym trzecim jest Piotr, który przegrywa z Henrykiem Sośnickim bilansem miejsc. Jarek utrzymuje czwarte miejsce z wynikiem 61 punktów. Po pechowym początku ligi w punktacji z przytupem pojawił się Ryszard (11 miejsce) i Dariusz (13 miejsce), a nieobecny Mateusz spadł na 50 miejsce.

Liga zwalnia, czas na przerwę wakacyjną, następne zmagania 28 sierpnia w Ścinawie, z pewnością nie zabraknie na nich pleszewskiego teamu PPL-SPIN.