PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

II TURA SPINNINGOWYCH MISTRZOSTW KLUBU

Rz. WARTA GOGOLEWO


W pochmurne i wietrzne popołudnie 14 lipca 8 spinningistów z klubu PPL-SPIN spotkało się nad Wartą w Gogolewie, aby w II turze rozstrzygnąć zmagania o zaszczytny tytuł Spinningowego Mistrza Klubu. Spinningiści pomimo wietrznej aury oraz prognozom zapowiadającym burze pełni nadziei udali się na nieznane miejscówki w poszukiwaniu upragnionych ryb. Woda w Warcie powoli szła do góry i była klarowna i przeźroczysta.

Kolejne informacje znad wody potwierdzały dobre brania okoni, inne ryby brały słabo. Sporadycznie widać było oznaki żerowania boleni. Jedni nastawili się na długie marsze w poszukiwaniu ryby, inni systematycznie obławiali napotkane miejscówki. Po sześciu godzinach zmagań okazało się, że wszyscy zawodnicy połowili. Złowiono dwa bolenie, , dwa klenie oraz 40 okoni.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. Mateusz MOFINA – 2705 pkt. (boleń 61 cm., kleń 34 cm. oraz 6 okoni)

2. Dariusz WOJTKOWIAK – 1760 pkt. (boleń 64 cm., i okoń)

3. Mariusz DZIERLA – 1010 pkt. (7 okoni)

4. Michał KUCZKOWSKI - 1000 pkt. (kleń 31 cm. oraz 5 okoni)

5. Krzysztof GEMBALSKI -950 pkt. (7 okoni)

6. Jarosław KUCZKOWSKI – 880 pkt. (6 okoni)

7. Ryszard STEMPNIEWICZ – 700 pkt.

8. Piotr GRZESZCZAK – 390 pkt. (4 okonie)

Jak się okazał po zakończeniu warciane ryby żerowały całkiem dobrze, co przełożyło się na wyniki. W klasyfikacji mistrzostw też zaszły małe zmiany:

1. Mateusz MOFINA – 5 pkt. (suma punktów 3170)

2. Michał KUCZKOWSKI - 5 pkt. (suma punktów 1990)

3. Mariusz DZIERLA – 6 pkt.

4. Piotr GRZESZCZAK – 10 pkt.

5. Dariusz WOJTKOWIAK – 11 pkt.

6. Ryszard STEMPNIEWICZ – 13 pkt.

7. Krzysztof GEMBALSKI – 14 pkt.

8. Jarosław KUCZKOWSKI – 15 pkt.

Pierwsza trójka została uhonorowana pucharami i dyplomami oraz zestawami przynęt naszego klubowego kolegi Piotra oraz kogutami i chwostami prezesa.

Już tradycyjnie po wieczornych zmaganiach z wędką i rybami nastał czas biesiady przy ognisku z kiełbasą na patyku i suto zastawionym stołem.

II tura spinningowych mistrzostw klubu to kolejne nasze zawody zaliczane do Grand Prix klubu rywalizacja nabiera rozpędu i zaczynają wyłaniać się liderzy, ale jak to w wędkarstwie bywa jeden nieudany start i wszystko może się zdarzyć…