PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PODSUMOWANIE

LIGA ŚRODKOWEJ ODRY 2018


Liga Środkowej Odry to cykl zawodów organizowanych przez dolnośląskie i wielkopolskie kluby. Jak co roku jak magnes przyciągała miłośników spinningu, którzy lubią dreszczyk rywalizacji, a przy tym są zwolennikami zasady ZŁÓW I WYPUŚĆ. Ligowe zmagania już od kilku lat odbywają się na matach pomiarowych, a złowione ryby po zrobieniu zdjęcia na tle maty wracają do wody. Na tegoroczny cykl składało się pięć tur:

- PUCHAR ŚWIERZAWY

organizowany w Lubiążu przez klub Potokowiec Świerzawa

- PUCHAR AMOSA

organizowany w Ciechanowie przez klub Czakuszka Leszno

- PUCHAR SPINERA

organizowany w Bełczu Wielkim przez klub Spiner Barycz z Góry

- ODRA 2000

organizowany w Ścinawie przez klub River Wołów

- PUCHAR GŁOGOWA

organizowany w Wietszycach przez Klub Miedziana Ryba z Głogowa

Należy zauważyć, że aby liczyć się w klasyfikacji końcowej należy równo łowić we wszystkich turach. Ta trudna sztuka, w konfrontacji z rybami i w większości nadodrzańskimi spinningistami, udała się kilku zawodnikom z pleszewskiego klubu PPL-SPIN:

W pierwszej turze Ligi w pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się dwóch pleszewian. Jarosław Kuczkowski zajął drugie miejsce.

W drugiej turze Ligi w pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się dwóch pleszewian. Mariusz Dzierla zajął trzecie miejsce.

W trzeciej turze Ligi w pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się czterech naszych klubowiczów. Na uwagę zasługuje fakt, iż całe pudło zajęli pleszewscy zawodnicy.

1. Ryszard Stempniewicz - PPL-SPIN Pleszew - 2470 pkt. (boleń i 8 okoni)

2. Dariusz Wojtkowiak - PPL-SPIN Pleszew - 2250 pkt. (szczupak i boleń)

3. Piotr Grzeszczak – PPL-SPIN Pleszew – 2180 pkt. (boleń, 2 okonie i szczupak)

W czwartej turze w pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się dwóch pleszewian.

W piątej turze w pierwszej dziesiątce zawodów również znalazło się dwóch zawodników z naszego klubu.

Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej minuty ponieważ poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wyrównany i aż sześciu zawodników przed ostatnią turą miało matematyczne szanse na zwycięstwo w całym cyklu.

Klasyfikacja końcowa Ligi Środkowej Odry 2018.

1. Mariusz Dzierla - PPL-SPIN Pleszew – 104 pkt. (decydowały lepsze miejsca w turach)

2. Piotr Grzeszczak - PPL-SPIN Pleszew – 104 pkt.

3. Artur Gancarz - Miedziana Ryba Głogów – 102 pkt.

Miejsca pozostałych pleszewian:

4. Jarosław Kuczkowski - PPL-SPIN Pleszew – 101 pkt.

9. Dariusz Wojtkowiak - PPL-SPIN Pleszew – 71 pkt.

10. Ryszard Stępniewicz - PPL-SPIN Pleszew – 66 pkt.

Tradycyjnie już uhonorowano łowcę Ryby Ligi któremu wręczono statuetkę wykonaną przez naszego klubowego kolegę Ryśka oraz przynęty od Piotra i Krzyśka. W tym roku Rybą Ligi został boleń Zbigniewa Wiśniewskiego o długości 81 cm.

"Tak spektakularnej dominacji zawodników z jednego klubu w kilkuletniej historii Ligi Środkowej Odry nie pamiętam. Na uwagę zasługuje fakt, iż pleszewscy zawodnicy łowili równo, sukcesywnie gromadząc punkty do ligowej klasyfikacji. Z jednej strony trochę szkoda, że Jarkowi do podium zabraknął tylko jeden punkt. (w przeliczeniu na długość ryby to jeden centymetr) Z drugiej strony to ogromny sukces pleszewskiego spinningu na towarzyskich zawodach ogólnopolskich. Wyczyn pleszewskich spinningistów jest tym większy, gdyż Odra to dla nich rzeka odległa nad która łowią w zasadzie tylko na zawodach. Pomimo to zostawili w tyle wielu znakomitych odrzańskich łowców, którzy Odrę maja na wyciągnięcie ręki i łowią w niej na co dzień. Triumf przeszedł do historii, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Myślę, że nie spoczniemy na laurach i w przyszłym roku pleszewscy spinningiści zagoszczą nad Odrą walcząc o najwyższe trofea." - prezes Pleszewskiego Klubu Spinningowego PPL-SPIN Krzysztof Gembalski