PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR ALBATROSA

NOWE MIASTO NAD WARTĄ


W piękny, słoneczny i ciepły poranek, ponad 100 spinningistów zjechało się w Lasku GUĆ w Nowym Mieście nad Warta, żeby rywalizować w III edycji zawodów o Puchar Sklepu Albatros. W tak szerokim gronie, poza zawodnikami reprezentującymi koła i kluby z Wielkopolski, przybyli goście ze Ślaska, Mazowsza, Kujaw, Małopolski i Lubuskiego.

Po formalnościach związanych z rejestracja, po czymś dla żołądka żeby energii wystarczyło na zawody i po "przybiciu piątki" ze znajomymi, można było wyruszyć na pięciogodzinną przygodę z Warta i jej rybami.

Od początku docierały informacje o bardzo dobrych wynikach, złowionych licznych okoniach, szczupakach, boleniach i sumie; w samej końcówce zmagań jak słońce znalazło się wysoko, do głosu doszły sandacze. Po skończonej rywalizacji, najpierw długa kolejka zawodników chcących zweryfikować swoje połowy przy stoliku sędziowskim... po czym rozkwita biesiadna atmosfera.

Sprawczyni tego zamieszania, Pani Maria Piasecka, właścicielka sklepu Albatros, w asyście sędziego zawodów i zarazem prowadzącego Grzegorza Rochowskiego przystąpili do ogłoszenia wyników.

Najpierw dekoracja trzech juniorów (zwycięzca złowił 3 okonie), którzy onieśmieleni odbierali nagrody, trema przeplatała się u nich z uśmiechem.

Przyszedł czas na szóstkę seniorów:

1. Piotr Piasecki - Team Mikado - 3120 pkt. (szczupak 71 cm i 9 okoni)

2. Arkadiusz Chudy - Team Mikado - 2900 pkt. (sum 89 cm)

3. Michał Kolanowski - ... - 2150 pkt. (boleń 72cm i okoń)

4. Krzysztof Kaszuba - Lądek 44 - 2060 pkt. (sandacz 56, boleń i okonie)

5. Mikołaj Półtorak - ... - 1970 pkt. (68cm i okoń)

6. Piotr Grzeszczak - PPL-SPIN Pleszew - 1610 pkt. (szczupak 51,5 i 5 okoni)

------------------------------------------------------------------------------------

7. Ryszard Stempniewicz - PPL-SPIN Pleszew - 1250pkt. (sandacz 50,5 i 3 okonie)

9. Mariusz Dzierla - PPL-SPIN Pleszew - 1090 pkt. (szczupak 52,5 i 3 okonie)

10. Dariusz wojtkowiak - PPL-SPIN Pleszew - 1070 pkt. (szczupak 52,5 i okoń)

-----------------------------------------------------------------------------------------

To co się stało potem, na długo zostanie w pamięci. Zwycięzcy z Mikado stwierdzili że swojego sprzętu mają dosyć i upominki przekażą chłopcom, którzy ponownie zostali wywołani na środek, tylko tym razem przy gromkich brawach i wrzawie. Teraz dopiero miny młodych adeptów spinningu wyrażały moc emocji jakie się w nich pojawiły, wszyscy zgromadzeni w koło z radosnym uśmiechem oklaskiwali głównych aktorów tego spektaklu.

My mieliśmy dodatkowy powód do radości, w tak mocnej i licznej stawce, wszyscy złowiliśmy po większej rybie podpartej okoniami i sklasyfikowani zostaliśmy w czołówce. Ryszardowi złość po straconym przy podbieraniu potężnym szczupaku przerodziła się w dobry humor i podczas dekoracji triumfujących głównych sponsorów z Mikado, trysnął żartem o innej firmie wędkarskiej, rozbawiając tłum.

Zawody jednocześnie były przedostatnią turą G.P. Klubu; Na czele umocnili się Piotr z Mariuszem, ale Jarek i Mateusz zachowali jeszcze szansę na dogonienie liderów.