PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

BIESIADNA WARTA

UROCZYSKO WARTA


W niedzielny jesienny poranek 4 listopada grupa spinningistów z klubu PPL-SPIN spotkała się nad Wartą, aby rywalizować w klubowych zawodach Biesiadna Warta. Poza tym, że Biesiadna Warta to ostatnia rozgrywka klubowego Grand Prix to jeszcze biesiada z suto zastawionym stołem. Czas wędkowania ustaliliśmy na 6 godzin. Po szybkim rozdaniu mat i kart startowych spinningiści ruszyli nad skąpaną w jesienną barwach Wartę.

Raz po raz docierają informacje o kolejnych rybach. W tym swoistym wyścigu prym wiodą Jarek i Ryszard, którzy znacznie uciekli reszcie stawki łowiąc po trzy większe ryby.

Ryszard łowi trzy szczupaki ( 65,5 cm., 52,5 cm., 51.2 cm.) i wygrywa całe zawody z wynikiem 3300 pkt.

Jarek sklasyfikowany zostaje na drugim miejscu łowiąc dwa sandacze (52,5 cm., 54,3 cm.) i szczupaka (50,5 cm.) z łącznym wynikiem 2700 pkt.

Mariusz uzupełnia podium łowiąc okonia 24,2 cm. - 190 pkt.

Ostatnim zawodnikiem z rybą jest Krzysztof, który łowi okonia długiego na 22,5 cm. - 150 pkt.

Największym pechowcem biesiadnej zostaje okrzyknięty Darek, który nie dość, że wypuszcza z rąk ładnego okonia, spina namierzonego bolenia, który spina się pod nogami. Na domiar złego szczupak w granicach osiemdziesięciu centymetrów po krótkim holu, daje dyla wypinając się złośliwie. Dopełnieniem pechowego dnia jest wymiarowy szczupak zacięty na minutę przed końcem rywalizacji, ale i tym razem finał jest pechowy bo ryba pozwala się tylko zobaczyć i się spina. Głowa do góry, następnym razem będzie lepiej.

Jak zawsze zanim ogłoszono wynik spragnieni jadła spinningiści zasieli wkoło ogniska piec pyszne kiełbaski oraz delektować się smakołykami na suto zastawionym stole.

Na zakończenie zwycięzca otrzymał Puchar i przynęty ufundowane przez Piotra oraz przynęty i nalewkę malinową od prezesa.

Zwycięzcy "BIESIADNEJ WARTY"