PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

STREET FISHING CALISIA - PERCH PROFESSOR

rz. Prosna Kalisz


Miało już nie być zawodów w 2018, lecz Piotr spontanicznie korzysta z zaproszenia od Macieja i w ostatnią niedzielę listopada startuje w okoniowych "Miejskich Łowach". Miejskie znagania to też ciekawa punktacja, w której do końcowej klasyfikacji liczyły się tylko 3 największe okonie, mierzone co do milimetra. Dodatkowe punkty można było zdobyć za ryby mierzącą ponad 25 cm. (50 pkt.), ponad 30 cm (100 pkt) oraz dla tych co zobią sobie zdjęcie z rybą (+10 pkt.) Dzięki temu organizator zadbał o bogatą galerię. Nowa formuła po złowieniu kompletu wymusiła na zawodnikach nastawienie się na większe "pasiaki".

Kalisz z rzeką Prosną, jej odnogami i dopływami stanowi świetne miejsce do street fishingu. Urbanistyczna sceneria urozmaicona, mostami, śluzami i progami oraz idealna baza zawodów udostępniona przez Stowarzyszenie Kaliski Klub Sportowy. W przeddzień zawodów, specjalnie trzeba było uszykować pudełko dedykowane okoniom i zmienić nastawienie. Jedyny znany fragment wody bardzo się zmienił przez ostatnie lata, ale staram się zbytnio nie biegać i przyłożyć do "popracowania" w okolicy - relacjonuje Piotr. Pierwsza połowa pięciogodzinnych zawodów pod dyktando szczupaczków, największy nawet powinien być wymiarowy, tylko one i tak się nie liczą, szybki hol i błyskawicznie uwolniłem nie tracąc czasu.

W dalszej części zawodów udaje się w końcu dobrać do okoni. Najpierw 23,4 cm, co jakiś czas trafiają się następne, w sumie około 10 wymiarowych (+20), największy 26 cm, a w ostatnim rzucie 23,3 cm. i można wykreślić w karcie rybę o 8 mm krótszą. Z 45 zawodników, piętnastu kompletuje po 3 okonie, w tym kilka ładnych "garbusów" powyżej 30 cm, z największym 34,5 cm.

Pełne wyniki. - Więcej   >/////*>

Duże podziękowanie należą się Maciejowi Przybylskiemu za perfekcyjną organizację, załatwienie licznych sponsorów, zorganizowanie całej otoczki i to w dwa tygodnie od pomysłu do zawodów. Jest to coś nowego w regionie i jeśli czas pozwoli zawitamy na kolejnych podobnych inicjatywach.