PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

TROCIOWE ROZPOCZĘCIE

rz. Drwęca Lubicz


Jak co roku, spinningiści z naszego klubu postanowili rozpocząć sezon 2019 od pogoni za trocią. Pogoda nastrajała optymistycznie bez dużego mrozu z lekko podwyższoną wodą. Nad Drwęcę w Lubiczu ruszyli w trzyosobowym składzie: Darek Adam i Krzysiek

Jak na 2 stycznia nawet nie było za dużego tłoku nad wodą ok. 30-40 wędkarzy w tym dwóch na muchę. Tradycyjnie znane i sprawdzone miejscówki okupowane były już od samego świtu.

Od ostatniego razu trochę się pozmieniało, powaliło trochę drzew do wody dając kryjówki trocią odpoczywającym po tarle.

Drwęca meandrowała wijąc się srebrną wstęgą wśród pól i wysokich skarp. Miłym zaskoczeniem była kontrola Społecznej Straży Rybackiej. Według szacunków strażnika pierwszego nad wodą było ok.140 wędkarzy I ok. 10 ryby wyjechało.

Pogoda zmienną jest i po południu zaświeciło dla nas nawet słońce.

Adam jako jedyny zalicza dwa brania... ale szczupaków, z których jeden robi ścinkę, a drugi podnosi adrenalinę do czasu pojawienia się na powierzchni.

Rwiemy kilka przynęt chcąc dobrać się do troci w ich podwodnym królestwie.

Dzień żegnamy małą śnieżycą.

PODSUMOWANIE:

Jedną troć ok. 65 cm. widziałem, Darek też podobną i o dwóch słyszeliśmy. Cóż po raz kolejny sprawdza się zasada, iż na trociach trzeba mieć trochę szczęścia. Mile spędzony czas, choć znów bez ryby. Następnym razem będzie lepiej...