PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

STREET FISHING CALISIA EPISODE II

KLEŃ I JAŹ PROSNY


Obecny sezon startów w zawodach wędkarskich rozpoczęliśmy od udziału w zawodach Street Fishing Calisia Episode II „KLEŃ I JAŹ PROSNY”, które odbyły się 13 kwietnia. Terenem zawodów była rzeka Prosna i Swędrnia oraz kanały Bernardyński i Rypinkowski. Bazą zawodów były znajdujące się niemal w centrum Kalisza obiekty Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Na starcie zawodów stanęło 98 zawodników z centralnej i południowej Polski, w tym czterech naszych klubowych kolegów: Jarek, Piotr, Ryszard i Krzysztof. Sobotni poranek przywitał zawodników rześkim chłodem, nie popsuło to ani nastojów, ani zapału do łowienia, a ożywione dyskusje dało się słyszeć już z daleka. Organizatorzy zadbali o ciekawe pakiety startowe, poranną kawę, która rozgrzewała oraz słodkie pyszności. Po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez organizatorów spragnieni wrażeń i ryb spinningiści ruszyli w miasto łowić wiosenne drapieżniki. Zadanie stojące przed nimi nie było proste, ponieważ w ostatnich dniach nastąpiło spore ochłodzenie, a woda w Prośnie opadała i była mętna. Większość zawodników nastawiła się na okonie choć złowiono też kilka jazi i kleni.

Niemal wszystkie ryby złowione zostały w mieście, nieliczna grupa zawodników łowiąca na przedmieściach zdala od zgiełku ulicy zeszła na przysłowiowe zero.

Ciekawymi przyłowami podczas zmagań były będące pod ochrona dwie dorodne brzany, które przysporzyły sporo emocji podczas holu. Sklasyfikowanych zostało 31 zawodników, a podium przedstawiało się następująco:

1.Oleksander ROMANCHUK – ORBAITS FISHING (okręg Mazowiecki) – 980 pkt. (decydowała długość największej ryby )

2. Jędrzej CHORĄŻYCZEWSKI – FISHUP (okręg Zielona Góra) – 980 pkt.

3. Łukasz DOERING – (okręg Zielona Góra) – 890 pkt.

Jedynym naszym zawodnikiem, który punktował był Piotr - złowił on okonia długiego na 22,5 cm co przełożyło się 25 miejsce w zawodach.

Organizatorzy uhonorowali wszystkich sklasyfikowanych zawodników upominkami i nagrodami od licznych sponsorów. W trakcie zawodów można było na stoisku wędkarskim pomachać kijami Dragona oraz porozmawiać z przedstawicielami firmy, a także wziąć udział w licytacji woblerów Senada i akcji pomocy dla Karola.