PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

XXII PUCHAR WODNIKA

POGORZELICA RZ. WARTA


Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca, w Pogorzelicy nad Wartą członkowie Klubu Spinningowego "Wodnik" z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali swoje zawody. Wśród 91 startujących, również i my stawiliśmy się na starcie sześciogodzinnej tury.

Zawody te to nie tylko rywalizacja, ale i miłe spotkanie znajomych. Tym razem stawili się spinningiści z Wielkopolski, Śląska i Mazowsza, a może i z jeszcze dalszych zakątków. Poczęstunek przed zawodami, jak i posiłek regeneracyjny po powrocie z nad rzeki, to czas biesiady i miłych pogawędek. Upał nasilający się w trakcie rywalizacji, nie tylko wędkarzom doskwierał, ale i z pewnością miał wpływ na żerowanie ryb. Mimo to na maty trafiło około stu ryb, dominowały okonie, trafiały się też klenie, bolenie, szczupaki, sum i jaź.

Organizator wymyślił sobie dodatkową punktacje dla wszechstronnych łowców, każdy kto odnotował by w karcie ryby trzech gatunków, mógł liczyć na 750pkt. bonusu i 250pkt. za każdy następny gatunek dopuszczony do punktacji. Mimo że trafiali się walczący o dodatkowe punkty, nikt gratyfikacji nie otrzymał. Zwycięzcą został Błażej Ogrodowicz, który jednocześnie złowił największą rybę, suma 92 cm. Na drugim miejscu znalazł się nasz klubowy kolega Mateusz, łowca największego bolenia 61cm.

1. Błażej Ogrodowicz - Jar-Fish Jarocin - 3420 pkt.

2. Mateusz Mofina - PPL-SPIN Pleszew - 1880 pkt.

3. Roman Filipiak - Warta Spin Poznań - 1680 pkt.

----------------------------------------------------

19. Mariusz Dzierla - PPL-SPIN Pleszew - 320 pkt.

39. Piotr Grzeszczak - PPL-SPIN Pleszew - 120 pkt.