PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

II TURA - SPINNINGOWE MISTRZOSTWA KLUBU

MŁODZIKOWO RZ. WARTA


Rozstrzygająca II tura mistrzostw klubu rozegrana została 15 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych w parnej, burzowej, a przez dłuższą część zawodów deszczowej pogodzie. Wszystko to przeplatane było błyskami i grzmotami przechodzących nad Wartą burz.

W połowie sześciogodzinnej tury w trosce o bezpieczeństwo spinningistów przerwaliśmy zawody, aby po blisko godzinnej przerwie wznowić łowy przy padającym delikatnie, ciepłym deszczu. Wyniki tym razem nie powalały, spośród sześciu zawodników połowa mogła pochwalić się zdjęciem wymiarowej ryby na macie i tak pierwsze miejsc zajął Dariusz Wojtkowiak łowiąc bolenia 51,5 cm.

Drugi był Ryszard Stempniewicz, który złowił okonia 21,2 cm. Ostatni stopień podium uzupełnił Krzysztof Gembalski, którego okoń minimalnie przekroczył 20 cm.

Podsumowując dwie tury mistrzostw klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. Dariusz WOJTKOWIAK – 3 pkt. (suma punktów 4250)

2. Ryszard STEMPNIEWICZ – 3 pkt. (suma punktów 4100)

3. Krzysztof GEMBALSKI – 8 pkt.

4. Mateusz MOFINA – 11 pkt.

5. Piotr GRZESZCZAK – 12 pkt.

6. Mariusz DZIERLA – 15 pkt. (suma punktów 180)

7. Jarosław KUCZKOWSKI – 15 pkt. (suma punktów 160)

Tradycyjnie po zakończonych łowach biesiadowaliśmy przy ognisku zajadając przywiezione smakołyki.

Największym pechowcem zawodów okazał się Piotr który na niespełna pół godziny przed końcem zawodów zaciął ogromną rybę – suma, który zmusił go do marszu brzegiem przez około 200 metrów, niestety pomimo dobrze dobranego sprzętu i dogodnych warunków holu ryba w końcowej fazie holu przeciera plecionkę o podwodną przeszkodę. Pozostaje żal straconej życiówki oraz świadomość zakolczykowania ryby woblerem z solidnymi kotwicami.