PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHARU ŚWIERZAWY

LUBIĄŻ RZ. ODRA


W dniu 08.09.2019 r. na rzece Odrze w miejscowości Lubiąż rozegrana została ostatnia tura zawodów z cyklu Ligi Środkowej Odry. Do ostatnich zawodów zgłosiło się 53 zawodników, głównie z miejscowych kół i klubów. Nasz region reprezentowało trzech naszych klubowiczów: Dariusz, Krzysztof oraz Ryszard, a także Wojtek z klubu PROSPIN Kalisz oraz ekipa z Nowego Miasta nad Wartą. Odra okazała się bardzo wymagająca, ponieważ niska, opadająca woda o dużym zmąceniu nie ułatwiała zadania wędkarzom. Niżówka odsłoniła wiele atrakcyjnych miejscówek, jednak drapieżniki nie żerowały, aż tak dobrze, jak na w trakcie wcześniejszych tur.

Na maty trafiały przede wszystkim bolenie, klenie, pojedyncze szczupaki oraz okonie. Na uwagę zasługuje szczupak 83 cm. złowiony przez Krzysztofa Dobrowolskiego oraz trzy bolenie złowione przez zwycięzcę zawodów. Pierwsza trójka zawodów:

1.Marek Głuszko - River Wołów – 3860 pkt.

2.Krzysztof Dobrowolski - Świdnica – 3200 pkt.

3.Michał Ciskowski - Lubin Miasto – 2520 pkt.

Spośród naszych zawodników najlepiej poradził sobie Krzysztof Gembalski zajmując piąte miejsce. Na matę Krzysztofa trafił boleń 64,5 cm. oraz dwa okonie. (2020 pkt.).

Kolejnym z naszych zawodników był Dariusz Wojtkowiak, który złowił 3 okonie (24 miejsce).