PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

LIGA ŚRODKOWEJ ODRY

PODSUMOWANIE


Podsumowując nasze tegoroczne starty w Lidze Środkowej Odry warto zauważyć, iż poziom znacznie się podniósł, ponieważ aby myśleć o podium trzeba złowić dwie, a najlepiej trzy większe ryby. Tegoroczną edycję zdominowali miejscowi zawodnicy, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca zwarzywszy na fakt, iż liderujący po czterech turach Sławomir Olejnik nie startował w ostatniej turze. Najlepszym zawodnikiem ligi już po raz kolejny okazał się Marek Głuszko z Rivera Wołów, którzy zgromadził aż 135 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Michał Ciskowski z koła Lubin Miasto – 115 pkt. a trzecie wielki nieobecny ostatnich zawodów Sławomir Olejnik ze Spinera Barycz Góra – 111 pkt.

Ogółem przez wszystkie tury przewinęło się 90 zawodników z czego 74 punktowało w lidze. W tegorocznych zawodach ligi nie startowaliśmy systematycznie, tylko wybieraliśmy pojedyncze zawody.

Pomimo tego nasi zawodnicy ocierali się o podium zajmując miejsca w pierwszej szóstce podczas dwóch tur. Przełożyło się to w ogólnym rozrachunku ligi na następujące miejsca:

18. Ryszard Stempniewicz - 39 pkt.

26. Mariusz Dzierla – 36 pkt.

34. Krzysztof Gembalski – 28 pkt.

35. Piotr Grzeszczak – 27 pkt.

52. Dariusz Wojtkowiak – 14 pkt.