PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

PUCHAR PREZESA

KOTOWO rz. WARTA


20 października grupa spinningistów z klubu PPL-SPIN spotkała się nad Wartą w Kotowie, aby rywalizować o Przechodni Puchar Prezesa. Prezes co roku stara się urozmaicić rywalizację wymyślając coraz to nowe lokalizacje, w tym roku dodatkowo można było łowić na starorzeczach. Ranek przywitał wędkarzy mglistą jesienną pogodą.

Po krótkim omówieniu zasad spinningiści rozeszli się po nieznanym terenie w poszukiwaniu Taaaakiej Ryby, gdyż tradycyjnie już w czasie Pucharu Prezesa idziemy na jakość, a nie na ilość. Każdy może przedstawić prezesowi jedną największą rybę, którą złowił w czasie rywalizacji. Podczas jesiennej wędrówki nad wodą nie liczą się tylko ryby, ale też piękna jesienna sceneria nadwarciańskich ostępów, która towarzyszy spinningowaniu.

Kolory jesiennej drogi, drogi po rybę zawodów...

Nie tylko ryby...

Na płytkich starorzeczach trafiały się niewymiarowe szczupaki oraz małe okonie. Michał otwiera rywalizację łowiąc pomiędzy małymi szczupakami wymiarowego okonia. Ryszard i Mariusz po niepowodzeniach na staruszkach odbijają sobie na Warcie łowiąc okonie, które podnoszą poprzeczkę rywalizacji.

Jak się okazało w głębszych dołkach były większe ryby. Najpierw Prezes łowi okonia, później Darek kolejno 27 cm. i 32,2 cm.

Zmagania przy ciepłej słonecznej pogodzie szybko mijają, czas na ognisko i krótką biesiadę. Jak się okazało w bieżącym roku zdobywcą Pucharu Prezesa został Darek łowiąc okonia 32,2 cm. i to jego półkę będzie on zdobił. Przynajmniej przez rok. Zwycięzca otrzymał jeszcze „pierzaki” oraz nalewkę od prezesa.

Jeszcze na koniec pamiątkowe zdjęcie.

Jedynym, który nie przedstawił ryby na macie był Jarek, ale za to dostał nagrodę niespodziankę dla pechowca zawodów ufundowaną przez Ryśka. Ciężka ci ona jakaś…