PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

BIESIADNE STARORZECZE WARTY

GRAND PRIX KLUBU


COVID zawładnął całą naszą rzeczywistością, choć chęć spotkania i wspólnego łowienia była ogromna wstrzymywaliśmy się z tym długo i skutecznie. Po kilku dyskusjach doszliśmy do wniosku, że można wszystko tak zorganizować, aby było bezpiecznie, przyjemnie i zgodnie z prawem. Zacznijmy od początku. Zasady były proste może nas łowić tylko pięciu, zachowujemy dystans i każdy jedzie na łowisko swoim autem. Do tego zasłanianie ust, dystans i każdy idzie łowić w swoją stronę. Wszystko odbyło się w niedzielę 8 listopada nad jednym z malowniczych starorzeczy Warty. Pogoda jesienna, mglista bezwietrzna i senna.

Piękne okoliczności przyrody w jesiennej scenerii, można było nie tylko łowić, ale obserwować przyrodę. W okolicę wody zawitała wydra, przelatywały zimorodki, dało się słyszeć dzięcioły i sójkę, a wysoko nad koronami drzew majestatycznie szybowały myszołowy oraz król przestworzy bielik. Sześć godzin łowienia minęło jak z bicza strzelił, a wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, tylko prezes nie wpisał się w tak piękną scenerię i nie złowił wymiarowej ryby. Wyniki naszej klubowej rywalizacji:

1. Jarosław Kuczkowski - 4250 pkt. (5 szczupaków)

2. Piotr Grzeszczak - 2240 pkt. (2 szczupaki i 2 okonie)

3. Ryszard Stempniewicz - 850 pkt.(sandacz)

4. Dariusz Wojtkowiak - 600 pkt. (3 okonie)

Na uwagę zasługuje fakt iż tylko Ryszard odważył się łowić w Warcie, która od wielu dni toczy bardzo wysokie wody. Ryzyko się opłacało, bo dzięki temu złowił jedynego sandacza naszych jesiennych łowów. Biesiadę ze względu na obostrzenia postanowiliśmy przenieść na inny czas.

Na koniec zdystansowane wspólne zdjęcie. Ledwo wieściliśmy się w kadrze.

Zawody stanowiły też piątą turę klubowego Grand Prix. Do rozegrania zostały jeszcze jedna tura Puchar Prezesa i podczas niej wszystko się rozstrzygnie. Klasyfikacja po pięciu turach:

1. Kuczkowski Jarosław - 44 pkt.

2. Grzeszczak Piotr - 36 pkt.

3. Wojtkowiak Dariusz - 29 pkt.

4. Stempniewicz Ryszard - 27 pkt.

5.Gembalski Krzysztof - 24 pkt.

6. Mofina Mateusz - 16 pkt.

7. Kuczkowski Michał - 7 pkt.