PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

III TURA SPINNINGOWYCH MISTRZOSTW KLUBU

RZ. WARTA ORZECHOWO


.

16 lipca nad Wartą w Orzechowie odbyła się III Tura Spinningowych Mistrzostw Klubu. Zawody te stanowiły jednocześnie V turę Grand Prix Klubu. Do walki stanęło sześciu klubowiczów, którzy przez sześć godzin wieczorno-nocnego łowienia próbowała przechytrzyć warciane drapieżniki, ta trudna sztuka udała się tylko trójce zawodników. Z pewnością wpływ na tak kiepskie wyniki miały przechodzące fronty i deszczowa i chłodna jak na lato aura. Największą rybą III tury był kleń 41,5 cm złowiony przez Ryszarda. Poniżej wyniki III tury:

1. Ryszard STEMPNIEWICZ - 1440 pkt (dwa klenie)

2. Jarosław KUCZKOWSKI - 760 pkt (kleń i okoń)

3. Michał KUCZKOWSKI – 140 pkt (okoń)

Podsumowując wszystkie trzy tury mistrzostw klubu trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta i dość wyrównana. Chcąc osiągnąć sukces w całych zawodach trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami. Koniecznym było dobrze łowić na dużej rzece takiej jak Odra, całkiem małej i kameralnej jak Prosna czy wreszcie średniej, nizinnej jak Warta. Każda z tych rzek to inne gatunki łowionych ryb, inna specyfika i potrzebne inne umiejętności. Michał pomimo dwóch jedynek nie mógł się czuć pewny zwycięstwa w całych zawodach, ponieważ grupa pościgowa nie odpuszczała. Podczas trzech tur złowiono: szczupaka, 15 kleni oraz 6 okoni. Klasyfikacja Mistrzostw przedstawiała się następująco:

1. Michał KUCZKOWSKI - 5 pkt

2. Ryszard STEMPNIEWICZ - 7 pkt

3. Jarosław KUCZKOWSKI - 12 pkt

4. Dariusz WOJTKOWIAK - 14 pkt

Zawodnicy z podium Spinningowych Mistrzostw Klubu za rok 2022

Mistrz klubu otrzymał przygotowaną przez Ryszarda piękną statuetkę wędkarza utrzymaną w konwencji art-złom. Myślę, że każdy chciałby mieć takie cacko na swojej półce z zawodniczymi trofeami. Dodatkowo otrzymał również dyplom, wędkarskie gadżety oraz nalewkę prezesa. Zwieńczeniem zawodów było tradycyjne ognisko z kiełbaskami i innymi smakołykami przygotowanymi przez klubowiczów.

Zawody były jednocześnie V turą Klubowego Grand Prix. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Ryszard STEMPNIEWICZ - 43 pkt

2. Dariusz WOJTKOWIAK - 36 pkt

3. Michał KUCZKOWSKI - 28 pkt

4. Jarosław KUCZKOWSKI - 18 pkt

5. Piotr GRZESZCZAK - 9 pkt

6. Krzysztof GEMBALSKI - 8 pkt.