PPL-SPIN czyli Pleszewski Klub Spinningowy

LIGA ŚRODKOWEJ WARTY

RZ. WARTA ŚREM


W dniu 23 października 2022 r. w Marinie nad Wartą w Śremie spotkaliśmy się podczas II tury Ligii Środkowej Warty. Na starcie stanęło ponad 20 zawodników z wielkopolskich kół i klubów. Po pierwszej turze Ryszard (III m.) z Darkiem (I m.) mieli dobre pozycje do walki o największe trofea. W czasie sześciogodzinnej tury z nad wody dało się słyszeć informacje o często łowionych szczupakach (kilkanaście sztuk) oraz wszędobylskich okoniach. Złowiono również bolenia i sporo niewymiarowych sandaczy. Największą rybą zawodów okazał się szczupak 66,1 cm. złowiony przez Piotra Mazurkiewicza. Klasyfikacja końcowa II tury przedstawiała się następująco:

1. Arkadiusz PIĄTKOWSKI – SZCZUPAK Rogalinek – 4240 pkt.

2. Piotr MAZURKIEWICZ – 2400 pkt.

3. Dariusz WOJTKOWIAK – PPL-SPIN Pleszew – 2000 pkt. (3 szczupaki)

Miejsca pozostałych pleszewian:

8. Ryszard STEMPNIEWICZ – 1740 pkt. (szczupak i 4 okonie)

18. Krzysztof GEMBALSKI – 380 pkt. (2 okonie)

Na uwagę zasługuje fakt, iż aby zająć miejsce w pierwszej dziesiątce trzeba było zdobyć co najmniej 1500 pkt., to jak na Wartę całkiem dobry wynik.

Podsumowując II edycję Ligii Środkowej Warty trzeba przyznać, że Sebastian Michurski z Koła PZW Odlewnik Śrem skupił wokół tej imprezy kameralną grupę spinningistów dla których rywalizacja jest tylko pretekstem do spotkania, wymiany doświadczeń i miłego spędzenia czasu nad wodą. W całej lidze udział wzięło 29 zawodników. Wyniki końcowe Ligii po dwóch turach były następujące:

1. Dariusz WOJTKOWIAK – PPL-SPIN Pleszew – 4 pkt.

2. Piotr MAZURKIEWICZ – 6 pkt.

3. Arkadiusz PIĄTKOWSKI – SZCZUPAK Rogalinek – 9 pkt.

Miejsca pozostałych klubowiczów:

5. Ryszard STEMPNIEWICZ – PPL-SPIN Pleszew – 11 pkt.

9. Krzysztof GEMBALSKI – PPL-SPIN Pleszew – 23 pkt.