Nowy budynek komunalny

0
43

Konstancin rozwija nie tylko swoja infrastrukturę willową, ale również dba o swoich mniej zamożnych mieszkańców. Już niedługo – na wiosnę 2009r – rozpocznie się budowa kolejnego budynku komunalnego w Konstancinie. Zlokalizowany on zostanie na osiedlu Mirków, a jego wykonawcą będzie firma ZAD-BUD. Budynek będzie wielorodzinny i ma w nim zamieszkać aż 80 rodzin.

Zapotrzebowanie na budynki komunalne w Konstancinie – tak jak i w każdej innej gminie jest spore. Firma ZAD-BUD w ramach budżetu (12,7 mln zł.) wykona również instalację ciepłowniczą i wodociągową. Budowa ma być niezwykle szybka, tak aby już pod koniec roku, pierwsi mieszkańcy mogli wprowadzać się do nowych mieszkań. W pierwszej kolejności, mieszkania otrzymają Ci mieszkańcy Konstancina, którzy na zastępcze mieszkania czekają na dłużej. Nowy budynek nie zaspokoi w pełni potrzeb budownictwa komunalnego, ale tych kilkadziesiąt nowych mieszkań na pewno pomoże.
Poza budową bloku komunalnego, gminę czekają w przyszłym roku jeszcze inne inwestycje związane z rozbudową dróg i przebudową Parku Zdrojowego. Rok 2009 ma więc być mocno zapracowany.