Sprzedawcy energii w Polsce ? sprawdź, zanim wybierzesz

0
60

Myślisz o zmianie dostawcy energii? W pierwszej kolejności musisz poznać wszystkich sprzedawców w energii w Polsce, aby podjąć odpowiednią decyzję. Rachunki za energię są numerem wspólną obawą wszystkich konsumentów, ale można zarobić znaczne oszczędności dzięki zmianie na nową umowę.

Sprawdź, ile można zaoszczędzić, przełączając się na lepszą ofertę energii, sprawdzając kalkulator porównujący energię oraz pakiety wszystkich sprzedawców energii w Polsce – oto jak to działa!

Przełączanie dostawców energii krok po kroku

Przed przełączeniem sprawdź, czy ponosisz ewentualną opłatę za anulowanie obecnej umowy dotyczącej energii. Opłaty za to są związane z taryfami o stałym oprocentowaniu, jeśli przełączysz się wcześnie. Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy dostawcy powinni teraz pozwolić Ci zmienić dostawcę na określoną liczbą dni przed datą zakończenia taryfy bez ponoszenia kary.

Aby rozpocząć przełączanie dostawców energii, potrzebujesz następujących informacji:

kod pocztowy
dane obecnego dostawcy gazu i energii elektrycznej oraz nazwę taryfy (aby je zdobyć najlepiej spójrz na ostatni rachunek lub skontaktuj się z dostawcą).

Zanim zdecydujesz który z sprzedawców energii w Polsce będzie najlepszy dla ciebie musisz oszacować ile wydasz (lub użyjesz w kilowatogodzinach – kWh) energii. Znajdziesz te wiadomości na najnowszych rachunkach lub w rocznym sprawozdaniu dotyczącym energii wysłanym przez dostawcę.