Szyna karniszowa

0
74

Czym jest szyna karniszowa i czy warto ją zastosować w aranżacji okien?

Czym jest szyna karniszowa?
To nic innego jak nowoczesny sposób montażu zasłon i firan. Stanowi doskonałą alternatywę wszędzie tam, gdzie montaż tradycyjnych karniszy jest niemożliwy.
Ten sposób wykończenia aranżacji pomieszczeń staje się coraz bardziej popularny. Świetnym przykładem jest zastosowanie szyn karniszowych w przypadku okiem o nietypowych kształtach. Wynika to z faktu, iż szyny karniszowe montuje się bezpośrednio do sufitu.
Czy warto zastosować szyny karniszowe w aranżacji wnętrz?
Zastosowanie szyn ma wiele zalet. Jedną z nich jest lekkość konstrukcji – dzięki czemu można je stosować w przypadku płyt kartonowo-gipsowych. Kolejną zaletą jest możliwość wykorzystania w narożnikach pomieszczeń, jednocześnie dając możliwość uzyskania efektu ciągłości formy, oraz „przejezdność” tkaniny.
Oprócz wymienionych walorów warto nadmienić, iż szyny karniszowe można zamontować w dowolnym miejscu (np. w odpowiedniej odległości od parapetu). Ma to znaczenie w przypadku chęci osłonięcia głębokich wnęk okiennych.
Prostota formy i nowoczesny dizajn sprawiają, że doskonale sprawdzają się w minimalistycznych pomieszczeniach, zaś lekkość efektu wizualnego pozwala na ich zastosowanie w zasadzie w każdym pomieszczeniu, zarówno w przestrzeni domowej jak i biurowej czy konferencyjnej.